Ota yhteyttä

Yhteyshenkilöt

Pääkaupunkiseutu

Kosti Koski

Myyntijohtaja

010 507 6161
kosti.koski@optiplan.fi

Pirkanmaa ja Varsinais-Suomi

Kati Rautio

Myyntipäällikkö

010 507 6439
kati.rautio@optiplan.fi

Korjausrakentamispalvelu

Petri Paavilainen

Toimialajohtaja

010 507 6146
petri.paavilainen@optiplan.fi

Tampere

Pekka Pessi

Aluepäällikkö

010 507 6420
pekka.pessi@optiplan.fi

Oulu

Tomi Ahola

Aluepäällikkö

010 507 6328
tomi.ahola@optiplan.fi

Turku

Jari Välitalo

Aluepäällikkö

010 507 6206
jari.valitalo@optiplan.fi

Helsinki

Mannerheimintie 103a
(Käynti: Nauvontie 2)
PL 48
00281 Helsinki

Katso kartalla

Turku

Helsinginkatu 15
PL 124
20101 Turku

Katso kartalla

Tampere

Vuolteenkatu 2
33100 Tampere

Katso kartalla

Oulu

Uusikatu 35
90100 Oulu

Katso kartalla

Laskutustiedot

Pyydämme lähettämään laskut Optiplan Oy:lle sähköisenä. Sähköiset laskut lähetetään seuraavaan osoitteeseen:

Optiplan Oy:n Y-tunnus 0775337-1
Verkkolaskuosoite (OVT-tunnus) 003707753371
Operaattori CGI Suomi Oy
Välittäjän OVT-tunnus 003703575029

Laskutusosoitteemme on

Optiplan Oy
PL 524
00021 Laskutus

Kaikkiin laskuihin tulee merkitä selkeästi tarkat tunnistetiedot:

  • Projektille kohdistuvaan laskuun merkitään tunnistetiedoksi viisinumeroinen projektin numero.
  • Kustannuspaikalle kohdistuvaan laskuun merkitään tunnistetiedoksi kahdeksannumeroinen kustannuspaikan numero.
  • Yhteyshenkilötiedot pyydetään jättämään kokonaan pois.

Puutteellisiin merkinnöin saapuneet laskut joudumme palauttamaan lähettäjälle, jolloin emme voi vastata mahdollisista maksuviiveistä, maksukehotuksista tai korkolaskuista.
Korjattuihin laskuihin tulee päivittää päiväys- ja maksuaikatiedot vastaamaan muuttunutta laskutusajankohtaa.

Laskutusosoitteet ovat tarkoitettuja vain laskujen vastaanottamiseen.

Laskutukseen liittyvät kysymykset pyydämme lähettämään osoitteeseen laskutus@optiplan.fi

Ota meihin yhteyttä

  • Lue lisää yksityisyyden suojasta

Tilaa uutiskirje